Společnost BREN s.r.o.


Společnost BREN s.r.o. byla založena v únoru 1991 jako technicko - inženýrská kancelář, která se zabývala zejména marketingem a vývojem v oblasti přepravní techniky.

Na tuto činnost navázala spolupráce s ROR Rockwell, britským výrobcem náprav pro přípojná vozidla. Dovoz náprav a originálních náhradních dílů ROR a zabezpečení jejich servisu byl koncem devadesátých let rozšířen o prodej sortimentu náhradních dílů firmy MERITOR, která se stala přímým pokračovatelem Rockwell Automotive. Firma MERITOR patří mezi největší světové výrobce komponent pro automobilový průmysl a do jejího portfolia patří i bývalý Lucas HVBS a belgická firma TRUCK TECHNIC, zabývající se zejména výrobou a prodejem dílů brzd a vzduchových systémů nákladních vozidel.

Hlavním okruhy činnosti firmy BREN v současnosti jsou :

  1. Prodej náhradních dílů pro nákladní a užitková vozidla a autobusy. Nabízíme originální díly Meritor nebo ověřené alternativy od zavedených výrobců.

  2. Opravy a kompletní repase vzduchových kotoučových brzd, zejména brzd MERITOR a dále též KNORR, WABCO, HALDEX a BPW. Jako tradiční dodavatel originálních dílů Meritor máme zkušenosti zejména s opravami brzd Meritor (dříve též Rockwell a Lucas) a opravy provádíme pouze s použitím originálních dílů Meritor nebo ověřených dílů používaných při repasích přímo v Meritoru nebo dílů dlouhodobě ověřených námi osobně nebo našimi zákazníky. Tento přístup uplatňujeme samozřejmě i při opravách brzd ostatních výrobců.

Našimi hlavními dodavateli dílů jsou firmy :

  • MERITOR - díly hnacích náprav a nehnacích náprav ROR, bubnových a kotoučových brzd, brzdových desek, obložení, kotoučů a bubnů, alternativních dílů na nápravy BPW, SAF, SMB a HENDRICKSON, brzdových válců, vzduchových pružin pérování, samostavitelných brzdových pák, křížových čepů a ložisek kardanových hřídelů. Repasované brzdy MERITOR a KNORR.

  • TRUCK TECHNIC - je součástí firmy MERITOR. Alternativní díly kotoučových brzd MERITOR, KNORR, WABCO, brzdové desky, obložení, kotouče a bubny, brzdové válce a páky, vzduchové pružiny, kompresory, vysoušeče, ventily, posilovače spojky, vodní pumpy ...

  • TIMKEN - ložiska pro nákladní a užitková vozidla a autobusy,

  • ASSALI STEFEN - v současnosti je výrobcem náprav ROR, výroba předána z Meritoru,

  • EBS - široký sortiment dílů pro nákladní a užitková vozidla a autobusy,

  • TTT - náhradní díly pro opravy kotoučových a bubnových brzd,

  • JONESCO - plastové blatníky a zástěrky, skříňky na nářadí a na hasící přístroje.

Firma BREN má sídlo a centrální sklad v České republice v Brně. Pro zlepšení služeb zákazníkům ve Slovenské republice, byla v roce 2007 založena stejnojmená firma se sídlem v Banské Bystrici...